Polskojęzyczna literatura AA w zakresie podstawowym jest dostępna na mityngach polskojęzycznych w Irlandii oraz poprzez kolporterów grup. Szerszy wybór dostępny jest na spotkaniach intergrupy w Athlon, które odbywają się co dwa miesiące (szczegóły w wydarzeniach). Ponadto niemal każda pozycja jest dostępna w polskim sklepie z literaturą.
Anonimowi Alkoholicy "Wielka Księga"
Podstawowy tekst programu AA zdrowienia z alkoholizmu, którego posłanie zostało niezmienione od prawie siedemdziesięciu lat. Od chwili, gdy ukazało się pierwsze wydanie książki w 1939 roku program w niej zawarty pomógł milionom mężczyzn i kobiet na całym świecie powracać do zdrowia i godnie żyć. Od tytułu tej książki, zwanej także Wielką Księgą, wzięła nazwę Wspólnota Anonimowych Alkoholików. W tym wydaniu zamieszczono 7 historii osobistych polskich AA ukazujących proces zdrowienia, czyli rozwoju duchowego w oparciu o program 12 Kroków AA. Dostępna w twardej i miękkiej oprawie, wydanie kieszonkowe.
12 Kroków i 12 Tradycji AA -format A5 i A6
Zbiór zasad duchowych, które stosowane jako sposób życia mogą uwolnić od obsesji picia i dopomóc cierpiącemu na chorobę alkoholową, by stał się zdrowym, szczęśliwym i pożytecznym człowiekiem.
Program 12 Kroków Anonimowych Alkoholików znajduje zastosowanie także w codziennym życiu poza Wspólnotą AA . Dwanaście Tradycji określa sposoby, dzięki którym AA utrzymuje jedność wewnętrzną oraz kształtuje swoje stosunki ze światem.
Życie w trzeźwości
Co robią Anonimowi Alkoholicy, żeby nie pić. Praktyczne sposoby, jak żyć w trzeźwości godzina po godzinie, dzień po dniu, łatwe do realizacji w domu, pracy czy na spotkaniach towarzyskich.
Jak to widzi Bill - miękka i twarda oprawa
Tom zawiera kilkaset wyjątków zaczerpniętych z naszej literatury, a dotyczących niemal wszystkich aspektów życia w AA. Na książkę składają się teksty zaczerpnięte z takich pozycji jak 'Anonimowi Alkoholicy', 'Dwanaście Kroków i Dwanaście Tradycji', 'Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość', a także fragmenty wypowiedzi Billa W. na łamach 'Grapevine' i jego prywatnej korespondencji. Mogą one posłużyć za materiał do indywidualnej refleksji, a także zainspirować twórczą wymianę poglądów w grupie AA. Głęboko wierzymy, że myśli założyciela Wspólnoty AA staną się busolą na drodze ku trzeźwości.
Codzienne refleksje
Refleksje uczestników AA dla uczestników AA. Następujące po cytatach z literatury AA refleksje są przemyśleniami poszczególnych uczestników AA i każda z nich dotyczy kwestii poruszanej w danym cytacie. Z pewnością w każdej z codziennych refleksji znajdziemy myśl, która będzie prowadzić nas przez najbliższą dobę i dzięki której będziemy trwać w trzeźwości 'jeden dzień na raz'. Czytanie 'Codziennych refleksji' na mityngach może być pomocne w codziennym stosowaniu programu 12 Kroków i 12 Tradycji.
Uwierzyliśmy
Przygoda duchowa AA w doświadczeniu poszczególnych uczestników Wspólnoty. Jest to zbiór opowieści, w których Anonimowi Alkoholicy opisują co pojęcie 'przebudzenie duchowe' dla nich oznacza, jak pojmują swoją Siłę Wyższą i jak Siła ta pomaga im zachować trzeźwość i pogodę ducha. Sądzimy, że w bezustannym zamęcie i pośpiechu przeczytanie choćby kilku historii codziennie pozwoli znaleźć nam ukojenie i poczuć obecność i opiekę naszej Siły Wyższej.
Anonimowi Alkoholicy wkraczają w dojrzałość - miękka oprawa
Książka ta przeznaczona jest dla wszystkich pragnących wiedzieć, jakie były początki Wspólnoty AA, jak wykształciły się Kroki i Tradycje oraz ukazuje niezwykłą siłę oddziaływania AA na całym świecie. W pierwszej części przedstawiona jest historyczna konwencja w St.Louis z okazji 20 lecia AA, gdzie Wspólnota AA przyjęła odpowiedzialność za wszystkie swoje sprawy. Druga część zawiera wystąpienia Billa W. dotyczące Trzech Legatów Zdrowienia, Jedności, Służby; trzecia zaś głosy przyjaciół AA, duchownych, lekarzy, prawników.
,,Przekaż dalej' - miękka i twarda oprawa
,,Przekaż dalej'. Opowieść o Billu Wilsonie i o tym, jak posłanie AA ogarnęło cały świat. Biografia współzałożyciela Wspólnoty Anonimowych Alkoholików.
,,Doktor Bob i dobrzy weterani' - miękka oprawa
Anonimowi Alkoholicy , ze względu na swoją specyficzną naturę nie mogli powstać dzięki tylko jednej osobie - sednem Wspólnoty jest dzielenie się. Zatem o Billu W. i Doktorze Bobie mówi się jako o jej współzałożycielach. Jednakże jak dotąd chirurg z Akron pozostaje mniej znaną postacią niż jego partner. Niniejsza książka ma na celu, w możliwie najpełniejszy sposób, przedstawienie postaci Doktora Boba . Historia współzałożyciela AA przeplata się z ekscytującymi i burzliwymi historiami pierwszych uczestników i pionierskich grup AA na Środkowym Zachodzie Stanów Zjednoczonych.
Więzień do więźnia
W książce tej zamieszczone są historie osobiste o cudownym ozdrowieniu, opowiedziane przez trzydziestu dwóch więźniów, którzy znaleźli nadzieję i wyzwolenie z wyniszczającej choroby alkoholowej dzięki programowi Anonimowych Alkoholików. Stosując program 12 Kroków i uczestnicząc w mityngach AA odzyskali swoje miejsce w życiu, powrócili do rodzin i społeczeństwa.
The Best of Bill - okładka twarda
Wiara, lęk, uczciwość, pokora i miłość oraz klasyczny esej Billa o Anonimowości. Bill W., nazywany ,, największym społecznym architektem XX wieku' był współzałożycielem Anonimowych Alkoholików. Eseje zamieszczone w tym zbiorze mają za temat duchowe zasady, które pomogły milionom alkoholików powrócić do zdrowia. Teksty te wzbogaciły również życie wielu innych ludzi na całym świecie.
Język serca - twarda oprawa
Zbiór artykułów Billa W. napisanych w latach 1944-1970 dla magazynu "Grapevine", od 1944 roku nowojorskiego biuletynu Anonimowych Alkoholików, w roku 1949 uznanego za międzynarodowe pismo Wspólnoty AA. Publikacja dokumentująca rozwój myśli inicjatora Anonimowych Alkoholików w kontekście jego przemiany wewnętrznej, napływ nowych członków do Wspólnoty, zawiązywanie się struktur AA.
W obręb książki wchodzą artykuły tematyczne, korespondencja, życzenia i pozdrowienia okolicznościowe, teksty wspomnieniowe oraz refleksje dotyczące magazynu "Grapevine".
Historia AA w Polsce - Tom 1 - miękka i twarda oprawa
Mając w oczach dzisiejszy obraz Wspólnoty AA w Polsce, trudno się oprzeć poczuciu dumy. Rok 1974 uważamy zatem za początek ruchu AA w Polsce - rozumianego jako ruch działający według zasad AA. Minęło siedemnaście lat od 1957 roku, gdy prof. Zbigniew Wierzbicki przeniósł ideę AA na polską ziemię, a jedenaście lat od założenia przez mgr Marię Grabowską grupy 'środkowej'. Potrzeba było wieloletnich wysiłków wielu ludzi dobrej woli, by idea AA zmaterializowała się pod postacią pierwszej grupy AA.
Historia AA w Polsce - Tom 2 - miękka i twarda oprawa
Historia Wspólnoty Anonimowych Alkoholików w Polsce od końca 1996 r. Przegląd intergrup i regionów AA, całościowe kalendarium oraz dane liczbowe dotyczące struktury AA.
Szczegóły nt. nieksiążkowych pozycji na stronie sklepu Fundacji Biuro Służby Krajowej AA w Polsce
Jeśli uważasz, że picie alkoholu stanowi problem w Twoim życiu, Anonimowi Alkoholicy mogą Ci pomóc. Skontaktuj się z nami.
(+353) 087 330 1230
irlandia@aa.org.pl
"... Bez wątpienia wielu zaciekawi fakt, że wbrew opinii wydanej przez specjalistów, wyleczyliśmy się z beznadziejnego stanu umysłu i ciała. Jeżeli ktoś z czytających ten tekst jest alkoholikiem może już w tym miejscu postawić pytanie: 'Co ja mam robić?' .. "*
*fragment Wielkiej Księgi, str.16